SiTIME SIT9122AC-1B-25S
SIT9122AC-1B-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT9122AC-1B-25S
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9122AC-1B-25S.pdf
Availability of SIT9122AC-1B-25S
QUANTITY
SIT9122AC-1B-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9122AC-1B-25S
Internal Part NumberEIS-SIT9122AC-1B-25S
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9122
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)100µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9122AC-1B-25S
Related LinksSIT9122A, SIT9122AC-1B-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9122AC-1B-25S Details Description
Related parts for SIT9122AC-1B-25S
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 18V datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf
6P 4C 3W LEFT VERT XCHD HDR datasheet.pdf