Stackpole Electronics Inc. RNMF14JTD100K
RNMF14JTD100K picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14JTD100K
Brief Description
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14JTD100K.pdf
Availability of RNMF14JTD100K
QUANTITY
RNMF14JTD100K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14JTD100K
Internal Part NumberEIS-RNMF14JTD100K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14JTD100K
Related LinksRNMF14, RNMF14JTD100K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14JTD100K Details Description
Related parts for RNMF14JTD100K
BATTERY NICAD PACK 7.2V 1200MAH datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 125VAC 2AG datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 6A 125V datasheet.pdf
THERMOSTAT 40 DEG C NC FASTON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 890MA 238 MOHM datasheet.pdf