Vishay/Dale RNR50H1273FSRSL
RNR50H1273FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1273FSRSL
Brief Description
RES 127K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1273FSRSL.pdf
Availability of RNR50H1273FSRSL
QUANTITY
RNR50H1273FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1273FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H1273FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1273FSRSL
Related LinksRNR50H1, RNR50H1273FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1273FSRSL Details Description
Related parts for RNR50H1273FSRSL
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A DPAK datasheet.pdf
SW GUARD LOCK 3NC+1NC/1NO 24VDC datasheet.pdf
RES 59.7 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 59.94K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 140KHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf