Vishay/Dale RNR50H1301FSB14
RNR50H1301FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1301FSB14
Brief Description
RES 1.3K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1301FSB14.pdf
Availability of RNR50H1301FSB14
QUANTITY
RNR50H1301FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1301FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H1301FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1301FSB14
Related LinksRNR50H1, RNR50H1301FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1301FSB14 Details Description
Related parts for RNR50H1301FSB14
LED HOLDER PNL MNT FOR 3MM LED datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 21A 3.2 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.5MM GREEN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 87MM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1A 500 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1W MELF datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf