Vishay/Dale RNR50H2152BRRE6
RNR50H2152BRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H2152BRRE6
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H2152BRRE6.pdf
Availability of RNR50H2152BRRE6
QUANTITY
RNR50H2152BRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H2152BRRE6
Internal Part NumberEIS-RNR50H2152BRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H2152BRRE6
Related LinksRNR50H2, RNR50H2152BRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H2152BRRE6 Details Description
Related parts for RNR50H2152BRRE6
IC REG BOOST ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOT23 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .08W STER AB 20TQFN datasheet.pdf
CARD RACK VME 6UX280MM ASSEMBLED datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW ALF2 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf