Vishay/Dale RNR50H2262BRB14
RNR50H2262BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H2262BRB14
Brief Description
RES 22.6K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H2262BRB14.pdf
Availability of RNR50H2262BRB14
QUANTITY
RNR50H2262BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H2262BRB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H2262BRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H2262BRB14
Related LinksRNR50H2, RNR50H2262BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H2262BRB14 Details Description
Related parts for RNR50H2262BRB14
FIXED IND 470UH 50MA 9.52 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 25.38"W datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 18VC FLIPCHIP datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 44POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 1.5UF RADIAL datasheet.pdf