Vishay/Dale RNR50H2982BSRSL
RNR50H2982BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H2982BSRSL
Brief Description
RES 29.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H2982BSRSL.pdf
Availability of RNR50H2982BSRSL
QUANTITY
RNR50H2982BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H2982BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H2982BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H2982BSRSL
Related LinksRNR50H2, RNR50H2982BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H2982BSRSL Details Description
Related parts for RNR50H2982BSRSL
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1A DO220AA datasheet.pdf
FIXED IND 940UH 25A 3 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 34POS SMD datasheet.pdf
TQFP-60 TO DIP-60 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf