Vishay/Dale RNR50H3163BRRSL
RNR50H3163BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H3163BRRSL
Brief Description
RES 316K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H3163BRRSL.pdf
Availability of RNR50H3163BRRSL
QUANTITY
RNR50H3163BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H3163BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H3163BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H3163BRRSL
Related LinksRNR50H3, RNR50H3163BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H3163BRRSL Details Description
Related parts for RNR50H3163BRRSL
IC MCU 8BIT 1KB OTP 16SOIC datasheet.pdf
CONN RECPT PIN.015-.025"DIA 124" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24DIP datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR FI SERIES datasheet.pdf
MACHINE SCREW HEX 6-32 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf