Vishay/Dale RNR50H3322BRB14
RNR50H3322BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H3322BRB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H3322BRB14.pdf
Availability of RNR50H3322BRB14
QUANTITY
RNR50H3322BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H3322BRB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H3322BRB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H3322BRB14
Related LinksRNR50H3, RNR50H3322BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H3322BRB14 Details Description
Related parts for RNR50H3322BRB14
SCR DBL HISCR 1400V 160A INTAPAK datasheet.pdf
CAP 2.2F -20% +80% 2.5V T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 10UMAX datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.3A SYNC 8UDFN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS TIN datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 10% 1507 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CTV 12C 8#20 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf