Vishay/Dale RNR50H3322BRBSL
RNR50H3322BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H3322BRBSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H3322BRBSL.pdf
Availability of RNR50H3322BRBSL
QUANTITY
RNR50H3322BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H3322BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H3322BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H3322BRBSL
Related LinksRNR50H3, RNR50H3322BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H3322BRBSL Details Description
Related parts for RNR50H3322BRBSL
RES 400 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 60 OHM 3216 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CA 62.5/125 3.0TZ SCDUP-ST DUAL datasheet.pdf
MACHINE CRIMP ACCY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
SAC-3P- 5 0-647/FR SCO BK datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
HF.8.2+1XBG1/U datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 330VAC AXIAL datasheet.pdf