Vishay/Dale RNR50H3401BRBSL
RNR50H3401BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H3401BRBSL
Brief Description
RES 3.4K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H3401BRBSL.pdf
Availability of RNR50H3401BRBSL
QUANTITY
RNR50H3401BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H3401BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H3401BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H3401BRBSL
Related LinksRNR50H3, RNR50H3401BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H3401BRBSL Details Description
Related parts for RNR50H3401BRBSL
DIFFUSER RED FOR AT4074 SQ CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G1540 / 10 K / 2% datasheet.pdf
ANT CELL/PCS/GPS TRI BAND 1.25" datasheet.pdf
PANEL SIDE 77X38X0.8" BLACK 1/PR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf