Vishay/Dale RNR50H3922FRRE6
RNR50H3922FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H3922FRRE6
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H3922FRRE6.pdf
Availability of RNR50H3922FRRE6
QUANTITY
RNR50H3922FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H3922FRRE6
Internal Part NumberEIS-RNR50H3922FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H3922FRRE6
Related LinksRNR50H3, RNR50H3922FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H3922FRRE6 Details Description
Related parts for RNR50H3922FRRE6
WIRE DUCT SLOTTED 2"X 3" 8PC/6.5 datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS MINI-U MNL GREEN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.15 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/11/180 SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf