Vishay/Dale RNR50H4422BRBSL
RNR50H4422BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H4422BRBSL
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H4422BRBSL.pdf
Availability of RNR50H4422BRBSL
QUANTITY
RNR50H4422BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H4422BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H4422BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H4422BRBSL
Related LinksRNR50H4, RNR50H4422BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H4422BRBSL Details Description
Related parts for RNR50H4422BRBSL
DSUB CABL-AFP15G/ AE15G / X datasheet.pdf
IC REG LDO -8V 1.5A 3PWRFLEX datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 4V X7S 0306 datasheet.pdf
DIRECT RING LED RED 16MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 5A 6TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
1.27 BTB HD SMT RA datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf