Vishay/Dale RNR50J2432FMB14
RNR50J2432FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J2432FMB14
Brief Description
RES 24.3K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J2432FMB14.pdf
Availability of RNR50J2432FMB14
QUANTITY
RNR50J2432FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J2432FMB14
Internal Part NumberEIS-RNR50J2432FMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J2432FMB14
Related LinksRNR50J2, RNR50J2432FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J2432FMB14 Details Description
Related parts for RNR50J2432FMB14
RES SMD 499K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16TQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V JB 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf