Vishay/Dale RNR50J9091BSRSL
RNR50J9091BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50J9091BSRSL
Brief Description
RES 9.09K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50J9091BSRSL.pdf
Availability of RNR50J9091BSRSL
QUANTITY
RNR50J9091BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50J9091BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50J9091BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50J9091BSRSL
Related LinksRNR50J9, RNR50J9091BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50J9091BSRSL Details Description
Related parts for RNR50J9091BSRSL
IC MCU 8BIT 3KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 0.9A 200V WOG datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 18 IN 12 OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
PRESSURE20PC24PC 15 PSI datasheet.pdf
31 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
SGE1510-2-0300L-500C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf