Vishay/Dale RNR55H1332DSB14
RNR55H1332DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H1332DSB14
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H1332DSB14.pdf
Availability of RNR55H1332DSB14
QUANTITY
RNR55H1332DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H1332DSB14
Internal Part NumberEIS-RNR55H1332DSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H1332DSB14
Related LinksRNR55H1, RNR55H1332DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H1332DSB14 Details Description
Related parts for RNR55H1332DSB14
CONN HEADER 24POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC FILTER ACT PROG 28-SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC16H/AE16M/HPL16H datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 60POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM datasheet.pdf
SENSOR TRANSISTOR TRANSMISSIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM-MAG 16A datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
ATTENUATOR 8 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf