Vishay/Dale RNR55H3322FRBSL
RNR55H3322FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H3322FRBSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H3322FRBSL.pdf
Availability of RNR55H3322FRBSL
QUANTITY
RNR55H3322FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H3322FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR55H3322FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H3322FRBSL
Related LinksRNR55H3, RNR55H3322FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H3322FRBSL Details Description
Related parts for RNR55H3322FRBSL
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 9POS SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 250VAC QC TERM datasheet.pdf
IC MIXER 2.3-4GHZ DWNCONV 20TQFN datasheet.pdf
FERRITE EMI SPLIT/SNAP-ON CORE datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 14.2A 3 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf