Vishay/Dale RNR55H4221BRB14
RNR55H4221BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H4221BRB14
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H4221BRB14.pdf
Availability of RNR55H4221BRB14
QUANTITY
RNR55H4221BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H4221BRB14
Internal Part NumberEIS-RNR55H4221BRB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H4221BRB14
Related LinksRNR55H4, RNR55H4221BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H4221BRB14 Details Description
Related parts for RNR55H4221BRB14
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
ANT BLUETOOTH W-LAN ZIGBEE WIMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
EVAL BOARD FORLM3530 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
TM3157K004DCBA datasheet.pdf
MICRO 25 SKT 10" YEL JACKS datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf