Vishay/Dale RNR55H4532BSB14
RNR55H4532BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H4532BSB14
Brief Description
RES 45.3K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H4532BSB14.pdf
Availability of RNR55H4532BSB14
QUANTITY
RNR55H4532BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H4532BSB14
Internal Part NumberEIS-RNR55H4532BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H4532BSB14
Related LinksRNR55H4, RNR55H4532BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H4532BSB14 Details Description
Related parts for RNR55H4532BSB14
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V SOT223 datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR PWM UVLO 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV 12V 1.5A 8DIP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V datasheet.pdf
RES 681 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
LT GRIND&BLEND DISC 4-1/2" A CRS datasheet.pdf
TACHOMETER LED 6 CHAR 24V PNL MT datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.4 MM PIT datasheet.pdf