Vishay/Dale RNR55H64R9FMB14
RNR55H64R9FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H64R9FMB14
Brief Description
RES 64.9 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H64R9FMB14.pdf
Availability of RNR55H64R9FMB14
QUANTITY
RNR55H64R9FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H64R9FMB14
Internal Part NumberEIS-RNR55H64R9FMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H64R9FMB14
Related LinksRNR55H6, RNR55H64R9FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H64R9FMB14 Details Description
Related parts for RNR55H64R9FMB14
CABLE CAT5 UTP PATCH RED .5M datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 1.25MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR 4INPUT ECL 32LQFP datasheet.pdf
ESD HANDLER 5-7/8X8-1/8X1-1/4 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.2A 47.2 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RF MODULATOR QUADPHASE 1-2GHZ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf