Vishay/Dale RNR55H7323FSRE6
RNR55H7323FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H7323FSRE6
Brief Description
RES 732K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H7323FSRE6.pdf
Availability of RNR55H7323FSRE6
QUANTITY
RNR55H7323FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H7323FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNR55H7323FSRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H7323FSRE6
Related LinksRNR55H7, RNR55H7323FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H7323FSRE6 Details Description
Related parts for RNR55H7323FSRE6
BATTRAX SLIC PROTEC 90A DO-214AA datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 3.5MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.5A PPAK SC70-6 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH datasheet.pdf
LED COB CX1510 3000K WHITE SMD datasheet.pdf
A22N LEGEND PLATE FRAME datasheet.pdf
15UF 150V 9.779X32.664 105C AXI datasheet.pdf