Vishay/Dale RNR55H9313DSB14
RNR55H9313DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H9313DSB14
Brief Description
RES 931K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H9313DSB14.pdf
Availability of RNR55H9313DSB14
QUANTITY
RNR55H9313DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H9313DSB14
Internal Part NumberEIS-RNR55H9313DSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H9313DSB14
Related LinksRNR55H9, RNR55H9313DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H9313DSB14 Details Description
Related parts for RNR55H9313DSB14
INDUCT ARRAY 2 COIL 4.9UH SMD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADA4922-1ARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 6.4MM 12-24VDC datasheet.pdf
IC MUX CMOS ANLG DUAL 8CH 28SOIC datasheet.pdf
MICRO 25C P 6" YEL JACKS datasheet.pdf