Vishay/Dale RNR55J2212FSBSL
RNR55J2212FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55J2212FSBSL
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55J2212FSBSL.pdf
Availability of RNR55J2212FSBSL
QUANTITY
RNR55J2212FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55J2212FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNR55J2212FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55J2212FSBSL
Related LinksRNR55J2, RNR55J2212FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55J2212FSBSL Details Description
Related parts for RNR55J2212FSBSL
TERM BLOCK HDR 46POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 180PF 2KV N2500 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 9.6 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
CONN 7POS 1.5MM CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf