Vishay/Dale RNR55J9651BRRSL
RNR55J9651BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55J9651BRRSL
Brief Description
RES 9.65K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55J9651BRRSL.pdf
Availability of RNR55J9651BRRSL
QUANTITY
RNR55J9651BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55J9651BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR55J9651BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55J9651BRRSL
Related LinksRNR55J9, RNR55J9651BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55J9651BRRSL Details Description
Related parts for RNR55J9651BRRSL
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
FUSE 1100A 690V 3BN/50 AR UC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONTACT BUSS 2 PAIR GOLD datasheet.pdf
DIE SET (SET OF 4) datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 12POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 400VDC datasheet.pdf