Vishay/Dale RNR55K2321FPB14
RNR55K2321FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55K2321FPB14
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55K2321FPB14.pdf
Availability of RNR55K2321FPB14
QUANTITY
RNR55K2321FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55K2321FPB14
Internal Part NumberEIS-RNR55K2321FPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55K2321FPB14
Related LinksRNR55K2, RNR55K2321FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55K2321FPB14 Details Description
Related parts for RNR55K2321FPB14
DIP CABLE - CDR24G/AE24M/CDR24G datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
DGTL ISO RS422/RS485 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf