Vishay/Dale RNR55K3010FRB14
RNR55K3010FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55K3010FRB14
Brief Description
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55K3010FRB14.pdf
Availability of RNR55K3010FRB14
QUANTITY
RNR55K3010FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55K3010FRB14
Internal Part NumberEIS-RNR55K3010FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55K3010FRB14
Related LinksRNR55K3, RNR55K3010FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55K3010FRB14 Details Description
Related parts for RNR55K3010FRB14
LED 5MM VERT HIEFF TINT GRN PCMT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 24.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER 4P-4P F-M PNL MNT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 60A TO247AC datasheet.pdf