Vishay/Dale RNR55K4321FMRSL
RNR55K4321FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55K4321FMRSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55K4321FMRSL.pdf
Availability of RNR55K4321FMRSL
QUANTITY
RNR55K4321FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55K4321FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNR55K4321FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55K4321FMRSL
Related LinksRNR55K4, RNR55K4321FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55K4321FMRSL Details Description
Related parts for RNR55K4321FMRSL
FUSE BOARD MNT 5A 32VAC/VDC 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONN DB26 FEMALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-4POS ENCLOSED datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
FET RF LDMOS 60W H36265-2 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V 20% BX 1825 datasheet.pdf
IC COUNTER REGISTER 8BIT 16SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf