Vishay/Dale RNR55K6810FRBSL
RNR55K6810FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55K6810FRBSL
Brief Description
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55K6810FRBSL.pdf
Availability of RNR55K6810FRBSL
QUANTITY
RNR55K6810FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55K6810FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR55K6810FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55K6810FRBSL
Related LinksRNR55K6, RNR55K6810FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55K6810FRBSL Details Description
Related parts for RNR55K6810FRBSL
OSC XO 50.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC UHF RECEIVER PLL TUNED 32-QFN datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 490NH SMD datasheet.pdf
IC FPGA 452 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 125MHZ 44QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf