Vishay/Dale RNR60H1152FSB14
RNR60H1152FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60H1152FSB14
Brief Description
RES 11.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60H1152FSB14.pdf
Availability of RNR60H1152FSB14
QUANTITY
RNR60H1152FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60H1152FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR60H1152FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60H1152FSB14
Related LinksRNR60H1, RNR60H1152FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60H1152FSB14 Details Description
Related parts for RNR60H1152FSB14
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 22POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 38POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DSUB 50 M PCB R/A CLIN G ZINC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf