Vishay/Dale RNR60H2100FMRSL
RNR60H2100FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60H2100FMRSL
Brief Description
RES 210 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60H2100FMRSL.pdf
Availability of RNR60H2100FMRSL
QUANTITY
RNR60H2100FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60H2100FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNR60H2100FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60H2100FMRSL
Related LinksRNR60H2, RNR60H2100FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60H2100FMRSL Details Description
Related parts for RNR60H2100FMRSL
IC DELAY LINE 30NS 14DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 81VWM 144VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 6POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf