Taiyo Yuden TMK021CG2R5BK-W
TMK021CG2R5BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG2R5BK-W
Brief Description
CAP CER 2.5PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG2R5BK-W.pdf
Availability of TMK021CG2R5BK-W
QUANTITY
TMK021CG2R5BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG2R5BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG2R5BK-W
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG2R5BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG2R5BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG2R5BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG2R5BK-W
IC REG LDO 5V 0.5A DPAK datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
RES MO 1/2W 3.3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SO datasheet.pdf
CAST-RATCHET LOCK 4-10LB 8' datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-DIP datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 31.6 OHM 1% 30W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf