Vishay/Dale RNR60J1000FSBSL
RNR60J1000FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60J1000FSBSL
Brief Description
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60J1000FSBSL.pdf
Availability of RNR60J1000FSBSL
QUANTITY
RNR60J1000FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60J1000FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNR60J1000FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60J1000FSBSL
Related LinksRNR60J1, RNR60J1000FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60J1000FSBSL Details Description
Related parts for RNR60J1000FSBSL
IC TXRX EIA/TIA562 3.3V 20SSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
SENSOR VOLTAGE .2-12V AC/DC-INPT datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 481K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf