Vishay/Dale RNR60J10R0BRBSL
RNR60J10R0BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60J10R0BRBSL
Brief Description
RES 10 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60J10R0BRBSL.pdf
Availability of RNR60J10R0BRBSL
QUANTITY
RNR60J10R0BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60J10R0BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR60J10R0BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60J10R0BRBSL
Related LinksRNR60J1, RNR60J10R0BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60J10R0BRBSL Details Description
Related parts for RNR60J10R0BRBSL
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CONN D-SUB MOD JACK RECEPT 6POS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 95.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HOLDER BATT AAAA 2CELL PC MOUNT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 39POS .3MM 2" datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 68K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 27.5A 2.57 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf