Vishay/Dale RNR60J1131BRBSL
RNR60J1131BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60J1131BRBSL
Brief Description
RES 1.13K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60J1131BRBSL.pdf
Availability of RNR60J1131BRBSL
QUANTITY
RNR60J1131BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60J1131BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR60J1131BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60J1131BRBSL
Related LinksRNR60J1, RNR60J1131BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60J1131BRBSL Details Description
Related parts for RNR60J1131BRBSL
DUCT SLOT PVC DGRY 4X1.5"(6=6') datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CRIMP CONTACT FEMALE 20A 3MM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 96POS datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf