Vishay/Dale RNR60K1103FRB14
RNR60K1103FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K1103FRB14
Brief Description
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K1103FRB14.pdf
Availability of RNR60K1103FRB14
QUANTITY
RNR60K1103FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K1103FRB14
Internal Part NumberEIS-RNR60K1103FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K1103FRB14
Related LinksRNR60K1, RNR60K1103FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K1103FRB14 Details Description
Related parts for RNR60K1103FRB14
CONVERTER DC DC 15V 2A SMD datasheet.pdf
CONN FPC TOP 27POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SNT6A datasheet.pdf