Vishay/Dale RNR60K1103FRBSL
RNR60K1103FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K1103FRBSL
Brief Description
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K1103FRBSL.pdf
Availability of RNR60K1103FRBSL
QUANTITY
RNR60K1103FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K1103FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR60K1103FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K1103FRBSL
Related LinksRNR60K1, RNR60K1103FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K1103FRBSL Details Description
Related parts for RNR60K1103FRBSL
03P MTA100 CONN ASSY POL 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC 8-1 LINE DATA SELEC/MUX 16DIP datasheet.pdf
CONN COVER STRAIN RELIEF 25POS datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .05 OHM 3W 5% datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 16MM datasheet.pdf