Vishay/Dale RNR60K6192FMB14
RNR60K6192FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K6192FMB14
Brief Description
RES 61.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K6192FMB14.pdf
Availability of RNR60K6192FMB14
QUANTITY
RNR60K6192FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K6192FMB14
Internal Part NumberEIS-RNR60K6192FMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K6192FMB14
Related LinksRNR60K6, RNR60K6192FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K6192FMB14 Details Description
Related parts for RNR60K6192FMB14
IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X18 15NS 64STQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR 8-DFN datasheet.pdf
TEST LEAD 18AWG 5000V RED 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
LED RND FLAT RED RED DIFF TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf