Vishay/Dale RNR60K8452FSBSL
RNR60K8452FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR60K8452FSBSL
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60K8452FSBSL.pdf
Availability of RNR60K8452FSBSL
QUANTITY
RNR60K8452FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60K8452FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNR60K8452FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60K8452FSBSL
Related LinksRNR60K8, RNR60K8452FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60K8452FSBSL Details Description
Related parts for RNR60K8452FSBSL
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 289 I/O 780HBGA datasheet.pdf
RES 77.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A datasheet.pdf