Vishay/Dale CMF6521K000FKBF70
CMF6521K000FKBF70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6521K000FKBF70
Brief Description
RES 21K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6521K000FKBF70.pdf
Availability of CMF6521K000FKBF70
QUANTITY
CMF6521K000FKBF70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6521K000FKBF70
Internal Part NumberEIS-CMF6521K000FKBF70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6521K000FKBF70
Related LinksCMF6521K, CMF6521K000FKBF70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6521K000FKBF70 Details Description
Related parts for CMF6521K000FKBF70
IC GATE DRIVER SGL 9A 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ MED PULSE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
ANT MOBILE COIL VHF 132-174MHZ datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf