TE Connectivity Raychem Circuit Protection ROV05H681K
ROV05H681K picture photo
Mfg. Part Number
ROV05H681K
Brief Description
VARISTOR 612V 800A DISC 5MM
Datasheet Download
ROV05H681K.pdf
Availability of ROV05H681K
QUANTITY
ROV05H681K Order Process
Ship out your order
Specifications of ROV05H681K
Internal Part NumberEIS-ROV05H681K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Series-
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)612V
Varistor Voltage (Typ)680V
Varistor Voltage (Max)748V
Current - Surge800A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts420VAC
Maximum DC Volts560VDC
Energy28J
Package / CaseDisc 5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ROV05H681K
Related LinksROV05, ROV05H681K Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
ROV05H681K Details Description
Related parts for ROV05H681K
JUMPER-H9992TR/A3047L/X 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4842-F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf