TE Connectivity Raychem Circuit Protection ROV10H781K-S
ROV10H781K-S picture photo
Mfg. Part Number
ROV10H781K-S
Brief Description
VARISTOR 702V 3.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ROV10H781K-S.pdf
Availability of ROV10H781K-S
QUANTITY
ROV10H781K-S Order Process
Ship out your order
Specifications of ROV10H781K-S
Internal Part NumberEIS-ROV10H781K-S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)702V
Varistor Voltage (Typ)780V
Varistor Voltage (Max)858V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts485VAC
Maximum DC Volts640VDC
Energy116J
Package / CaseDisc 10mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ROV10H781K-S
Related LinksROV10H, ROV10H781K-S Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
ROV10H781K-S Details Description
Related parts for ROV10H781K-S
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 10POS TIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 98 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf