TE Connectivity Raychem Circuit Protection ROV14-681K-S-2
ROV14-681K-S-2 picture photo
Mfg. Part Number
ROV14-681K-S-2
Brief Description
VARISTOR 612V 4.5KA DISC 14MM
Datasheet Download
ROV14-681K-S-2.pdf
Availability of ROV14-681K-S-2
QUANTITY
ROV14-681K-S-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ROV14-681K-S-2
Internal Part NumberEIS-ROV14-681K-S-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)612V
Varistor Voltage (Typ)680V
Varistor Voltage (Max)748V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts420VAC
Maximum DC Volts560VDC
Energy172J
Package / CaseDisc 14mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ROV14-681K-S-2
ROV14-681K-S-2 Details Description
Related parts for ROV14-681K-S-2
IC MPU STRONGARM 166MHZ 432BGA datasheet.pdf
CABLE SMA/SMA 60" RG-58 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 12-DFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
26500 3C 3#16 P BY RECP WC datasheet.pdf
2000UF 25V 26X55.5 105C AXI datasheet.pdf