TE Connectivity Raychem Circuit Protection ROV14H781K-2
ROV14H781K-2 picture photo
Mfg. Part Number
ROV14H781K-2
Brief Description
VARISTOR 702V 6KA DISC 14MM
Datasheet Download
ROV14H781K-2.pdf
Availability of ROV14H781K-2
QUANTITY
ROV14H781K-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ROV14H781K-2
Internal Part NumberEIS-ROV14H781K-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)702V
Varistor Voltage (Typ)780V
Varistor Voltage (Max)858V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts485VAC
Maximum DC Volts640VDC
Energy233J
Package / CaseDisc 14mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ROV14H781K-2
Related LinksROV14H, ROV14H781K-2 Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
ROV14H781K-2 Details Description
Related parts for ROV14H781K-2
FIXED IND 1.5MH 40MA 20 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 08POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 520V 5A TO220AC datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
MICRO 9C S 8" RBW JACKS NI datasheet.pdf