Recom Power RP10-4805SEW/N/M2-HC
RP10-4805SEW/N/M2-HC picture photo
Mfg. Part Number
RP10-4805SEW/N/M2-HC
Brief Description
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 05VOUT
Datasheet Download
RP10-4805SEW/N/M2-HC.pdf
Availability of RP10-4805SEW/N/M2-HC
QUANTITY
RP10-4805SEW/N/M2-HC Order Process
Ship out your order
Specifications of RP10-4805SEW/N/M2-HC
Internal Part NumberEIS-RP10-4805SEW/N/M2-HC
FamilyDC DC Converters
SeriesPOWERLINE RP10-EW
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2A
Power (Watts) - Manufacture Series10W
Voltage - Isolation1.6kV (1600V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency80%
Power (Watts) - Max10W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP10-4805SEW/N/M2-HC
Related LinksRP10-4805S, RP10-4805SEW/N/M2-HC Datasheet, Recom Power Distributor
RP10-4805SEW/N/M2-HC Details Description
Related parts for RP10-4805SEW/N/M2-HC
RES 0.47 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 R/A datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV X7R 2225 datasheet.pdf
OSC XO 133.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC POT DPP NV 100TAP U/D 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 170MA 7.2 OHM SMD datasheet.pdf