Recom Power RP10-4805SEW/P/M2-HC
RP10-4805SEW/P/M2-HC picture photo
Mfg. Part Number
RP10-4805SEW/P/M2-HC
Brief Description
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 05VOUT
Datasheet Download
RP10-4805SEW/P/M2-HC.pdf
Availability of RP10-4805SEW/P/M2-HC
QUANTITY
RP10-4805SEW/P/M2-HC Order Process
Ship out your order
Specifications of RP10-4805SEW/P/M2-HC
Internal Part NumberEIS-RP10-4805SEW/P/M2-HC
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2A
Power (Watts) - Manufacture Series10W
Voltage - Isolation1.6kV (1600V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency80%
Power (Watts) - Max10W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP10-4805SEW/P/M2-HC
Related LinksRP10-4805S, RP10-4805SEW/P/M2-HC Datasheet, Recom Power Distributor
RP10-4805SEW/P/M2-HC Details Description
Related parts for RP10-4805SEW/P/M2-HC
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 200MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 8POS 3.5MM BLACK datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf