Susumu RP1005S-8R2-F
RP1005S-8R2-F picture photo
Mfg. Part Number
RP1005S-8R2-F
Brief Description
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/6W 0402
Datasheet Download
RP1005S-8R2-F.pdf
Availability of RP1005S-8R2-F
QUANTITY
RP1005S-8R2-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RP1005S-8R2-F
Internal Part NumberEIS-RP1005S-8R2-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP1005S-8R2-F
Related LinksRP1005, RP1005S-8R2-F Datasheet, Susumu Distributor
RP1005S-8R2-F Details Description
Related parts for RP1005S-8R2-F
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV DARL W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 14VC SOT23A datasheet.pdf
MODULE FEMALE 25POS CRIMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 7A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf