Susumu RP1005S-R82-F
RP1005S-R82-F picture photo
Mfg. Part Number
RP1005S-R82-F
Brief Description
RES SMD 0.82 OHM 1% 1/6W 0402
Datasheet Download
RP1005S-R82-F.pdf
Availability of RP1005S-R82-F
QUANTITY
RP1005S-R82-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RP1005S-R82-F
Internal Part NumberEIS-RP1005S-R82-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP1005S-R82-F
Related LinksRP1005, RP1005S-R82-F Datasheet, Susumu Distributor
RP1005S-R82-F Details Description
Related parts for RP1005S-R82-F
IC OPAMP JFET 5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
LIGHT BULB UV FOR POSITIVE BRD datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .136" .094"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL 10-SON datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf