Susumu RP1608S-R22-F
RP1608S-R22-F picture photo
Mfg. Part Number
RP1608S-R22-F
Brief Description
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/5W 0603
Datasheet Download
RP1608S-R22-F.pdf
Availability of RP1608S-R22-F
QUANTITY
RP1608S-R22-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RP1608S-R22-F
Internal Part NumberEIS-RP1608S-R22-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP1608S-R22-F
Related LinksRP1608, RP1608S-R22-F Datasheet, Susumu Distributor
RP1608S-R22-F Details Description
Related parts for RP1608S-R22-F
IC DIFF BUS TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 55.1VWM 98VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 110MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED COB WHT 17.5MM 4000K 80CRI datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf