Stackpole Electronics Inc. VM10JB33R0
VM10JB33R0 picture photo
Mfg. Part Number
VM10JB33R0
Brief Description
RES CERM WW 10W 33 OHM 5% VERT
Datasheet Download
VM10JB33R0.pdf
Availability of VM10JB33R0
QUANTITY
VM10JB33R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VM10JB33R0
Internal Part NumberEIS-VM10JB33R0
Standard Package600
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Height1.374" (34.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VM10JB33R0
Related LinksVM10J, VM10JB33R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
VM10JB33R0 Details Description
Related parts for VM10JB33R0
JFET N-CH 25V 625MW TO92 datasheet.pdf
IGBT 1700V 42A 357W TO247 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OBD WIRE DRESS COVER datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
NTC THERMISTOR S881/12K/F 1% datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 98POS datasheet.pdf