Susumu RP1608S-R47-G
RP1608S-R47-G picture photo
Mfg. Part Number
RP1608S-R47-G
Brief Description
RES SMD 0.47 OHM 2% 1/5W 0603
Datasheet Download
RP1608S-R47-G.pdf
Availability of RP1608S-R47-G
QUANTITY
RP1608S-R47-G Order Process
Ship out your order
Specifications of RP1608S-R47-G
Internal Part NumberEIS-RP1608S-R47-G
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±2%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP1608S-R47-G
Related LinksRP1608, RP1608S-R47-G Datasheet, Susumu Distributor
RP1608S-R47-G Details Description
Related parts for RP1608S-R47-G
TXRX MULT-MODE 850NM 1.3GBIT datasheet.pdf
IC FLASH 2GBIT 33NS 69FBGA datasheet.pdf
IC 8BIT BUS SWITCH 2PORT 20-QSOP datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.222 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 253MA 1.87 OHM datasheet.pdf
CARD MARKER 6 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 1W datasheet.pdf